شنبه، 11 آذر 1402 تماس با ما نقشه سایت صفحه اصلی English
 
 
 
 
     
با همت متخصصین دانشگاه و صنعت صورت پذیرفت : رونمایی از نسل جدید موتورهای تراکتور در شرکت تراکتورسازی ایران

 تاريخ: 22/03/99

افتخار آفرینی متخصصان دانشکده مهندسی مکانیک


با همت متخصصین دانشگاه صنعتی سهند و شرکت موتور سازان مجموعه تراکتور سازی ایران موتور دیزلی چهار سیلندر نسل جدید تراکتور، مجهز به سیستم پاشش سوخت کنترل الکترونیکی نخستین بار در ایران رونمایی شد.

در سال جهش تولید، نسل جدید موتورهای دیزلی چهار سیلندر تراکتور در شرکت موتورسازان تراکتورسازی ایران در آیینی در تبریز رونمایی شد.
 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی سهند، محمد شهباز، مدیرعامل شرکت موتورسازان شرکت تراکتورسازی ایران در تبریز در این آیین گفت: ظرفیت سالانه تولید موتورهای چهار سیلندر در این شرکت ۲۰ هزار دستگاه است که به راحتی می توانیم این تیپ جدید را جایگزین نسل قبلی بکنیم. 
 
وی افزود: البته تولید نسل جدید موتورهای چهار سیلندر دیزلی تراکتور در شرکت موتورسازان متناسب با نیاز بازار و سفارش مشتریان خواهد بود. 
 
میرعلی اصغر مفید، مدیر تحقیق و توسعه شرکت موتورسازان نیز اعلام کرد:  طراحی و ساخت این موتور با همکاری متخصصین و اساتید دانشگاهی از جمله اساتید دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی سهند دکتر رحیم خوشبختی و دکتر مجتبی یزدانی انجام شده است که این موضوع توسط مدیرعامل شرکت موتورسازان و مدیرعامل مجموعه تراکتورسازی ایران نیز مورد تایید قرار گرفته و این همکاری را گام بسیار مهمی در جهت ارتباط عملی و موثر دانشگاه با صنعت عنوان کرده و بر استمرار آن در پروژه های آتی این شرکت تاکید کردند. 
 
وی افزود: گشتاور موتور از ۳۳۰ به ۴۰۰ نیوتون متر رسیده و آلایندگی دوده آن نیز صفر شده است.
 
مفید اضافه کرد: ۷۵ درصد قطعات موتور جدید داخلی است و برای بومی سازی ۲۵ درصد باقیمانده با استفاده از توان قطعه سازان داخلی نیز برنامه ریزی شده است. 

ابوالفتح ابراهیمی، مدیرعامل شرکت تراکتورسازی ایران نیز گفت: در سال جدید طراحی و تولید ۲ موتور جدید ۴۱۲۰ و ۴۵۰ در شرکت موتورسازان با استفاده از توان علمی متخصصین داخلی و دانشگاهی برنامه ریزی شده است. 
 
وی افزود: این ۲ موتور جدید قدرت بیشتر و مصرف سوخت کمتری خواهند داشت، ضمن اینکه کاربری ادوات جدید با نصب آنان بر روی تراکتور امکان پذیر خواهد شد.

این موفقیت ارزشمند را به ایشان و جامعه دانشگاهیان صنعتی سهند تبریک عرض نموده و توفیق روز افزون توأم با سلامتی برای ایشان از درگاه ایزد منان مسألت می نماییم. امکانات
     

 
درج در سايت توسط : IT
       
 
صفحه اصلی | وب سایت دانشگاه صنعتی سهند |
تبریز، دانشگاه صنعتی سهند، دانشکده مهندسی مکانیک، صندوق پستی: 1996-51335 | تلفن دفتر دانشکده: 4310 3344 41 98+ | info.mech@sut.ac.ir